Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

ticila2716 napsal(a):

Prosím. Letim zítra s Ryanair z Pardubic do Španělska . Musím covid dokument nahrát u Ryanair v aplikaci ( je tam možnost a boarding pass mi to sice dá, ale je na něm napsáno - nebyl nahrán covid ) nebo stačí mít jen papír PCR klasicky a ukázat u GATE ? Je povinnost to uploadnout na Ryanair nebo ne ? Děkuji 

Nemusíš nic nahrávat, stejně je to k ničemu a ten test budou chtít vidět papírový, pokud ho budou vyžadovat.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

[citace="ticila2716"]

Prosím. Letim zítra s Ryanair z Pardubic do Španělska . Musím covid dokument nahrát u Ryanair v aplikaci ( je tam možnost a boarding pass mi to sice dá, ale je na něm napsáno - nebyl nahrán covid ) nebo stačí mít jen papír PCR klasicky a ukázat u GATE ? Je povinnost to uploadnout na Ryanair nebo ne ? Děkuji 

Nemusíš nic nahrávat, stejně je to k ničemu a ten test budou chtít vidět papírový, pokud ho budou vyžadovat.

[/citace]

Papír mám, jen to nechci nahrávat někam na Ryanair . Díky 

0 Citovat

A aký je dôvod, že to nechcete nahrávať? :)

0 Citovat

Azory stále vyžadují PCR test a obávám se, že budou i letos přísnější než pevnina. Pár testovacích center (třeba aeskulab) nabízejí kloktací testy. Jsou uznávány mezinárodně? Nebo musím na výtěr z nosohltanu?

0 Citovat

Zdravím,

mám dotaz ohledně tranzitu přes Francii do Španělska..... vlastní doprava,...PCR ...ano či ne

Předem díky za info

S přáním hezkého dne J.H.

 

 

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Azory stále vyžadují PCR test a obávám se, že budou i letos přísnější než pevnina. Pár testovacích center (třeba aeskulab) nabízejí kloktací testy. Jsou uznávány mezinárodně? Nebo musím na výtěr z nosohltanu?

Tak to by mě taky zajímalo. Chystám se na Madeiru a mám v plánu test ze slin.

0 Citovat

U některé země z článku výše bylo explicitně napsáno, že akceptují jen nosohltan. Námět na rozšíření cestovatelské mapy.

0 Citovat

Ahoj, víte něco bližšího o testování covid pasu v papírovém formátu od 1.6.2021 také v ČR? Letím 4.6. tak mě to dost zajímá, zatím jsem o tom četla jen na seznam.cz. 

0 Citovat

Jsem z tohoto kousku papíru o PCR lehce nervózní. Skutečně to stačí při cestu do zahraničí? :)


image0.jpeg

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Jsem z tohoto kousku papíru o PCR lehce nervózní. Skutečně to stačí při cestu do zahraničí? :)

Mela jsem ten stejny😉.

0 Citovat

Uff, díky moc:)

0 Citovat

Tak to je hodně úsměvný papír :-) . Ale vlastně se není co divit, prohlášení o prodělaném covidu vypadá podobně. Docela fraška

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Jsem z tohoto kousku papíru o PCR lehce nervózní. Skutečně to stačí při cestu do zahraničí? :)

taky potvrzuji že verze Zlínské nemocnice je skoro stejná a nikdy s ní nebyl problém. Stačí i v pdf v telefonu, nikdy s tím nikde nebyl problém.

0 Citovat

hornych68 napsal(a):

Zdravím,

mám dotaz ohledně tranzitu přes Francii do Španělska..... vlastní doprava,...PCR ...ano či ne

Předem díky za info

S přáním hezkého dne J.H.

 

 

jel jsem to před měsícem, spal na benzince v autě, jel jsem ČR dálnice , Německo dálnice , Francie jak kdy ( chtěl jsem bez myta podle Waze  ) , Španělsko už zrušilo hodně mytnych bran, tak 90% dálnice a něco po stare . Z Německa do FR žádná kontrola, z FR do Španělska taky ne, ale policajti na hranici byli a kontrolovali jen ze Španělska do Francie ( PCR jsem měl ) , ale 2600 km bez kontroli a to mám CZ spz a jeli za mnou několikrát policajti

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Jsem z tohoto kousku papíru o PCR lehce nervózní. Skutečně to stačí při cestu do zahraničí? :)

Opavská nemocnice úplně stejná, číslo pasu neuvedou ani na výslovnou žádost.

0 Citovat

Zdravím,

koncem května se vracíme z Tenerife do Prahy s přestupem v Malaze. Chtěla bych se zeptat, jestli při návratu do ČR budou platit podmínky pro návrat z oranžové zóny (Kanárské ostrovy) nebo z červené zóny (pevninské Španělsko)? Na přestup na letišti máme cca 3 hodiny, budeme muset vyzvednout zavazadla a znovu se odbavit na let do ČR. Musíme se řídit podmínkami pro vstup do Španělska (např. PCR test) i v případě, že jenom přestupujeme? 

Předem děkuji za info.
0 Citovat

Asi bude záležet, jestli to máte na jedné letence, nebo samostatně. A taky s jakou společností poletiš. Osobně považuji lety do Prahy jako zbytečnou komplikací. Vídeň je mnohem větší jistota.

0 Citovat

Coinneach a Rosm, čo je na tom potvrdení čudné? To naozaj túžite byť očipovaní a elektronicky sledovaní na každom kroku? Na potvrdení je meno, dátum narodenia, dátum aj výsledok testu a oficiálna pečiatka s tel. kontaktom. Potvrdenie je aj v angličtine a ukrajinčine. Čo viac potrebujete? Pravosť potvrdenia sa dá veľmi ľahko overiť.

0 Citovat

No uz vidim, jak nekdo vola z tramtarie na odberne misto v CR a overuje pravost testu....

0 Citovat

Či si bude nejaká autorizovaná osoba overovať pravosť je jej vec. Držiteľa potvrdenia to nemusí zaujímať.

0 Citovat

@Martin Vícha - pokud chceš lehce obejít pravidla návratu a nemáš Vídeň 300 km od domu, tak asi ok. Ale ten dotaz je relevantní, ani jedna strana to na ofiko stránkách přesně nespecifikuje.

0 Citovat

Tak hlavně, že je to i v ukrajinštině :)) Podobný potvrzení, také se spoustou textu v cyrilici, jsem dostal v Praze od Spadie. Holt taky ostravská firma :D

0 Citovat

Nemáte někdo bližší info ke vstupu do Maďarska od 15.5.? Zachytil jsem info z počátku týdne, že by to mělo jít po první dávce očkování:

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestuj..._v_cr.html

ale zde:

https://www.mzv.cz/budapest/cz/a...enich.html

je napsáno:

"Občan České republiky na základě dvoustranné dohody mezi Maďarskem a Českou republikou počínaje dnem 15. května 2021 může volně vstoupit na území Maďarska, pokud se prokáže Certifikátem o provedeném očkování nebo Potvrzeni o provedeném očkování (JPEG, 68 KB)."

bez bližšího vysvětlení, zda stačí 22 dní po první dávce.

0 Citovat

Nevíte někdo jak to je s cestováním po první dávce 22 dnů ? Jde mi o to, ze certifikát dostanete až po 2 dávce a on-line je jen výpis kdy jste byl a čím očkován bez certifikátu ? Děkuji 

0 Citovat

A kam bys rád jel?

0